Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

SPOTKANIE KOMITETU ZJAZDOWEGO W MYŚLIBORZU

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Komitet Organizacyjny w dniu 20 maja 2013 roku, spotkał się w Myśliborzu. Przewędrowaliśmy przez wiele instytucji, aby uszczegółowić wcześniej nakreślone plany. Niestety nie do końca mogliśmy być precyzyjni w naszych rozmowach, gdyż ciągle liczymy na to, że nasza zjazdowa rodzina będzie liczniejsza. Do tej pory zarejestrowanych mamy przeszło sto osób, ale przecież to tylko 1/8 naszych absolwentów (LP ukończyło 804 osoby).

Bardzo ożywione rozmowy, połączone ze wspomnieniami, prowadziliśmy w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich - w budynku Za Bramką 8 - w obecności pani wicestarosty  Alicji  Prill i dyrektora szkoły Ireneusza Szymańskiego. Ich obecność i otwartość na nasze prośby pozwoliły uwierzyć nam, że możemy liczyć na Ich pomoc.  Sporo czasu przeznaczyliśmy na ustalenie lokalizacji tablicy pamiątkowej. Ostatecznie przyjęliśmy, że zawiśnie ona na budynku, po prawej stronie, pod tablicą unijną. Przedstawiliśmy okazały zjazdowy baner reklamowy z prośbą o wskazanie miejsca na terenie miasta na jego wyeksponowanie. Pierwszy pamiątkowy kubek przekazaliśmy na ręce pani Wicestarosty.

Z Ireneuszem Zagatą omówiliśmy oprawę artystyczną naszego zjazdu.

Kolejnym miejscem spotkania był Dom Wczasów Dziecięcych ul. Marcinkowskiego 10 (w naszym byłym internacie). Pan dyrektor Jan Jakubów z dużą życzliwością oczekuje na nasz przyjazd, a my będziemy stąpać po tych samych schodach i zamieszkamy w dawnych pokojach. W drugim dniu zapewni nam także wyżywienie – śniadanie i obiad.

Stamtąd powędrowaliśmy do Muzeum Pojezierza Myśliborskiego. Tu oczekiwał na nas pan dyrektor Ryszard Jobke. Uzgodniliśmy warunki przygotowania wystawy okolicznościowej. W związku z tym ponawiam prośbę, o gromadzenie pamiątek związanych z naszym Liceum oraz ukazujących Wasze pasje pozazawodowe. Muzeum dysponuje antyramami, wystarczy zatem dostarczyć pamiątki, które mogą być tak eksponowane, do muzeum do końca sierpnia 2013 r. Prosimy także o wszelkie eksponaty przestrzenne – obrazy, makatki, robótki, wydawnictwa itp…. Pracownicy Muzeum zobowiązali się przygotować ekspozycję na nasze święto rodzinne we własnym zakresie.

Zadbaliśmy także o nasze fizyczne przetrwanie i rozruszanie kości – a zapewni nam je szefowa Restauracji Myśliborzanka pani Zofia Jakubiszyn – przygotowując catering, obiad w pierwszym dniu i obsługę balu.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego z miłym pozdrowieniem

Krystyna Peczko - Tomczak

Galeria

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1565939
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
670
2285
13150
1565939

Twój IP: 18.207.98.97