Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Marzec - Dopalacze

POWRÓT  DOPALACZY”

Mimo ciągłych prac nad ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, która posiada zapisy zakazujące produkcji i wprowadzania do obrotu substancji i środków psychoaktywnych, realna sytuacja nie zmieniła się. W dalszym ciągu na polskim rynku można nabyć substancje psychoaktywne, których działanie jest podobne do narkotyków- są to tzw. dopalacze.

Pozornie nie wzbudzają zainteresowania dorosłych, ponieważ młodzi ludzie kupują je jako np. środki czyszczące. W związku z tym nikt z najbliższego  środowiska nie podejrzewa, co naprawdę kryje  się w opakowaniu tego produktu.

Obecnie handel dopalaczami odbywa się głównie  za pomocą stron internetowych umieszczonych na serwerach państw, gdzie wprowadzenie  w obrót tych substancji nie powoduje  konsekwencji  prawnych. Taki zakup odbywa się najczęściej przed komputerem  domowym i trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy rejestracja na stronie, złożenie zamówienia , które niekoniecznie musi zostać doręczone do domu – towar można odebrać w paczkomacie, co daje młodemu człowiekowi pełną dyskrecję.

Dopalacze są obecnie sprzedawane jako:

* kadzidełka,

*sole kąpielowe,

*nawozy i odżywki do roślin,

*środki odstraszające krety,

*środki do czyszczenia komputera,

*odświeżacze do powietrza.

W ostatnim czasie do polskich szpitali coraz częściej trafiają ludzie z objawami zatrucia nieznanymi substancjami. Czasami jednak pomoc przychodzi za późno. Dodatkowe ryzyko to brak informacji osób przyjmujących te substancje na temat pochodzenia i składu, co w znacznym stopniu utrudnia proces detoksykacji organizmu.

 

RODZICU BĄDŹ CZUJNY!!!

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1258970
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
99
99
4147
1258970

Twój IP: 54.167.47.248