Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Wyjazd do teatru

teatr gorzow 2018

Hamlet jest jednym z najważniejszych dzieł angielskiego, szesnastowiecznego poety, aktora i pisarza - Williama Szekspira. Opowiada historię duńskiego księcia, który pragnie pomścić śmierć swego ojca oraz zrealizować tajemniczy plan. To jednak nie droga do zemsty Hamleta daje utworowi ponadczasowość, ale uniwersalne i filozoficzne treści oprawione poezją.
Jako że utwór posiada ponadczasową problematykę, wielu twórców po niego sięga. Jedna z nowszych odsłon, wyreżyserowana przez Błażeja Peszka, wystawiona niedawno w teatrze im J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. okazała się sztuką bardzo modernistyczną i  zdecydowanie odbiegającą od klasycznej wersji.  Awangardowe elementy, które dodały jej oryginalności i nowego, świeżego spojrzenia na dzieło, spodobały się uczniom naszej szkoły. Nuta humoru  i  współczesne tło dodały nieco elementów komizmu. Może owa oryginalność nie przypadła do gustu każdemu, jednak zdecydowanie warto było ją obejrzeć z uwagi na jej ponadczasowe przesłanie.

Spektakl obejrzały trzecie klasy gimnazjum i drugie klasy liceum naszej szkoły. Organizatorzy  wyjazdu: Pani Karina Janczyk i Pan Tomasz Szyszko dziękują wszystkim za udział  w tym kulturalnym wydarzeniu i jednocześnie zachęcają do częstszych wyjazdów na tego typu widowiska, które zapadają w pamięci przez jakiś czas ze względu na nieszablonowość i ekscentryczność.


Natalia Cenarska

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1258933
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
62
62
4110
1258933

Twój IP: 54.167.47.248