Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Relacja z dni otwartych

dni otwarte 2018

Dnia 22 marca 2018 roku w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu odbyły się Dni Otwarte dla przyszłych uczniów klas I Liceum i Technikum. Mieliśmy wielu gości, którzy z uśmiechem na ustach korzystali z atrakcji przygotowanych przez uczniów oraz nauczycieli naszej placówki. Tego dnia w murach naszej szkoły gościliśmy: Panią Agatę Myszak – dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu, Panią Edytę Matusewicz - Jankowską – prezes Sądu Rejonowego w Myśliborzu, Magdalenę Szymczyk-dyrektor Muzeum Pojezierza Myśliborskiego, Pana Krzysztofa Zaborskiego oraz Panią Bożenę Maruszczak – dyrektora i wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie. Swoja obecnością zaszczycili nas również nauczyciele uczniowie Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu i Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach oraz Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Myśliborzu.

Niewątpliwie najważniejszym akcentem wizyty gimnazjalistów w naszej szkole było spotkanie z Panią dyrektor szkoły mgr Beatą Fryder, która przedstawiła prezentację zawierająca ofertę dotyczącą profili w liceum ogólnokształcącym oraz technikum na rok szkolny 2018/2019. Po wystąpieniu Pani dyrektor uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w czasie pokazów. Jako pierwszy zaprezentował się Szkolny Zespół Tańca Młodzieżowego. Następnie swoje umiejętności wokalno-instrumentalne zaprezentowała Zuzanna Kiezik uczennica klasy III LO o profilu humanistycznym, która wykonała utwór „Nic dwa razy” do którego sama skomponowała muzykę. Warto dodać, że na ubiegłorocznym Spotkaniu Młodych Autorów i Kompozytorów Zuza otrzymała wyróżnienie. Kolejnym punktem naszego programu był występ Grupy Kabaretowej, która odegrała śmieszną scenkę i zaśpiewała piosenkę dotyczącą życia szkolnego. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz chemiczny w wykonaniu ucznia klasy II LO o profilu medyczno – inżynierskim wielkiego pasjonata nauk chemicznych - Daniela Trojnackiego. Daniel pokazał dwa bardzo widowiskowe doświadczenia. Otrzymywanie tlenu i otrzymywanie wodorotlenku miedzi (II). Obserwując nasze wystąpienia gimnazjaliści mieli możliwość przekonać się, że w naszej szkole nie tylko się uczymy, ale również sprawdzamy się na innych płaszczyznach. Koncert akordeonowy w składzie Jakub Kowalski i Kacper Jużyk zadowolił najbardziej wybrednych. Koniec naszego spotkania umilił występ zespołu wokalno-instrumentalnego w składzie Natalia Cenarska – wokal i Daniel Trojnacki - gitara, który dał receptę jak przetrwać trudne chwile, bo jak to w życiu takowe również się zdarzają.
Po części oficjalno – rozrywkowej, która odbyła się w szkolnej auli nasi uczniowie oprowadzili gości po szkole zapoznając ich z jej licznymi atutami, opowiadając co się dzieje ciekawego, jakie mamy zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań, drużyny sportowe, jakie organizacje działają na terenie szkoły itp. Zaproszeni goście odwiedzili też salę gimnastyczną, na której odbywał się szkolny konkurs w przeciąganiu liny.
Mamy nadzieję, że z większością gimnazjalistów, którzy odwiedzili naszą szkołę i z dużym zainteresowaniem słuchali tego co mamy im do przekazania, spotkamy się niebawem na rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1258895
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
24
24
4072
1258895

Twój IP: 54.167.47.248