Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Otwarte Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej

strzelanie mistrzostwa powiatu 2018

W dniu 24marca 2018 r, na terenie strzelnicy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu oraz Klub Strzelecki „Myśla” przy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu.

Impreza realizowana była przy wsparciu UMiG Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2018 roku” oraz Nadleśnictwa Myślibórz, które wraz z Zarządem LOK przygotowało upominki dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych poszczególnych konkurencji.
Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Barnówka, Renic i Barlinka oraz seniorzy łącznie 43 zawodniczek i zawodników.
Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p.Marian Głowacki s. kl. III , p. Piotr Juszczak. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z naszą myśliborską młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Zenon Kraszewski a Biuro Obliczeń wyników wraz z liczną grupą pomocników prowadził p. Roman Czernielewski..

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii karabin pneumatyczny KPN 30 wywalczyły reprezentacje:

- w grupie szkół podstawowych : reprezentacja ZPO z Barnówka w składzie Filip Kuczyński, Hubert Maśluk i Wiktor Hołodniak

- w grupie szkół gimnazjalnych reprezentacja Gimnazjum im. H Sienkiewicza z Myśliborza w składzie Magdalena Zalewska, Bartosz Czekała, Miłosz Szachnowski oraz Michał Downarowicz, drugie miejsce drużynowo przypadło oddziałowi gimnazjalnemu SP nr 1 z Barlinka natomiast trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum przy ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza.

- w grupie szkół ponadgimnazjalnych triumfowała reprezentacja ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza w składzie Oliwia Mikołajewicz, Karolina Czajkowska, Agnieszka Wierucka i Jakub Krause przed drugim i trzecim zespołem ZSP nr3 w Myśliborzu.

Zgodnie z klasyfikacją indywidualną ( osobno dla dziewcząt i chłopców):
- I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. szkoły podstawowe wystrzelali; Mikołaj Czekała z SP nr 3 z Myśliborza

- I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. szkól średnich wystrzelali: Karolina Czajkowska z ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza i Borys Powierza z ZSP nr 3 Myślibórz

- w kat. szkół i oddziałów gimnazjalnych triumfowali Magda Zalewska i Michał Downarowicz ( obydwoje z Gimn. im. H. Sienkiewicza w Myśliborzu).

Dla grupy zaawansowanych zawodników przeprowadzono również kwalifikacje indywidualne w konkurencji karabin KPN 30 wg przepisów PZSS i ISSF.

W tej konkurencji zwyciężyła Karolina Czajkowska przed Magdą Zalewską i po raz pierwszy startującą w tej konkurencji Agnieszką Wierucką, natomiast w grupie chłopców pierwsze miejsce wywalczył Michał Downarowicz
Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów przeprowadzono rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii seniorzy. W tej grupie triumfował p. Piotr Juszczak z ZS. im. Noblistów Polskich z Myśliborza przed Romanem Czernielewskim z ZSP nr 3 i Marianem Głowacki z LOK Myślibórz.

Na podsumowaniu wyników zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu i Kierownik zawodów p. Zenon Kraszewski oraz sędziowie .
Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki i sportową postawę w trakcie sportowej rywalizacji, Burmistrzowi Myśliborza, Nadleśnictwu Myślibórz, Dyrekcji Gimnazjum im. H. Sienkiewicza oraz firmom „PSS Społem” , Przeds. Wod. i Kan., Studiu Meblowemu Exlusive –z Myśliborza za udzieloną pomoc i wsparcie w przygotowaniu turnieju.
Uczestnicy Powiatowych Zawodów Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej - Myślibórz 24.03.2018roku wraz z trofeami oraz opiekunami, zaproszonymi gośćmi i obsługą sędziowską.

Tekst: Janusz Szyszko,
Foto: Filip Owczarek

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1270641
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
33
478
8797
1270641

Twój IP: 34.204.36.101