Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

#KOMÓRKOMANIA. DZIEŃ DAWCY SZPIKU

komorkomania 2018

#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.
W naszej szkole akcja #KOMÓRKOMANIA odbyła się w dniach 5-13 marca. W związku z tym na godzinach wychowawczych wszyscy uczniowie zostali zapoznani z ideą dawstwa szpiku kostnego, jak również uczniowie klas licealnych, w ramach lekcji biologii, brali udział w warsztatach, np. na temat podejmowania trudnych decyzji.

Wolontariusze (uczniowie z klasy II A i II B), wspólnie z koordynatorami akcji p. Sylwią Lewandowską oraz p. Piotrem Świtalem, zachęcali do rejestracji jako potencjalny Dawca Szpiku Kostnego w trakcie przerw w szkole, organizując stoiska informacyjne, poprzez stronę facebook, jak również poprzez kontakt z mieszkańcami naszego miasta, roznosząc ulotki i rozmawiając z osobami zainteresowanymi.
Finał akcji odbył się 13 marca. Wszystkie chętne osoby mogły przyjść i zarejestrować się w bazie DKMS. Łącznie zarejestrowaliśmy 27 osób, które świadomie podjęły decyzję o chęci uratowania ludzkiego życia.
Liczymy, że dzięki takim wydarzeniom zwiększy się wrażliwość naszych uczniów, jak również mieszkańców miasta. Oczywiście nie należy zapomnieć, że dzięki dobroci ludzi, zwiększamy szansę na znalezienie Dawcy dla pacjentów chorych na nowotwory krwi.
Dzięki zaangażowaniu wszystkim udało Nam się zrobić wiele dobrego! Dziękujemy!

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1270638
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
30
475
8794
1270638

Twój IP: 34.204.36.101