Polecamy

WWW-mysliborz

WWW-powiat mysliborski

Prelekcja „Cyberprzemoc i problem narkotyków”.

prelekcja cyberprzemoc 2018

Problem przemocy wśród młodzieży jest cały czas aktualny niezależnie od czasu, w którym się żyje, zmienia się tylko sposób jej dokonywania. W dobie internetu, kiedy to każde nasze osiągnięcie czy wydarzenie jest udostępniane w mediach społecznościowych, trudno jest nie natknąć się na sytuację w której ktoś jest sprawcą przemocy wobec innych. Z cyberprzemocą każdy się spotkał, albo sam był ofiarą, a może ,co gorsza sprawcą. Nie zmienia to faktu, że musimy wiedzieć, jak sobie z nią radzić, jak jej unikać oraz mieć świadomość, że po drugiej stronie komputera czy telefonu też jest druga osoba tak samo prawdziwa jak my.

Z pomocną dłonią przyszła nam Pani Lucyna Traczewska - prokurator Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu. Przeprowadziła z nami rozmowę na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich i dorosłych, płynącej ze stosowania przemocy wobec innych. Uczuliła nas również na zagrożenia, które możemy spotkać w sieci i wyjaśniła jak się przed nimi chronić . Pani Prokurator w związku z tematem opowiedziała kilka spraw, które miały miejsce. Uważam, że te przykłady uzmysłowiły uczniom, jak bardzo poważny jest problem przemocy w sieci i jak tragiczne mogą być tego skutki.
Takiego typu spotkania są naprawdę ważne, by uświadamiać, nas młodych ludzi, jak powinniśmy postępować w razie tak nieprzyjemnych sytuacji oraz jak zwalczyć znieczulicę, by nie być obojętnym na potrzeby tych, którzy są ofiarami i tej pomocy potrzebują.

Statut szkoły

Podręczniki

podreczniki

1222250
Dzisiaj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszystkie
734
4544
9797
1222250

Twój IP: 54.146.206.127